Zaznacz stronę

Twardość materaca w znacznym stopniu wpływa na to, czy możemy skutecznie się rozluźnić, czy też nie. Dlatego warto zwracać uwagę na ten czynnik podczas doboru nowego modelu. Jeśli jednak się okaże, że wybrany materac jest zbyt miękki, zawsze możemy zwiększyć jego stopień twardości. Sprawdź, jak zrobić to w modelach SleepMed!

Jak dobrać twardość materaca?

Kupując nowy materac, musimy zwrócić uwagę na różne czynniki, w tym na stopień twardości. Aby odpowiednio go dobrać, należy uwzględnić naszą wagę oraz ewentualne dolegliwości zdrowotne. Materace miękkie są polecane tym, którzy nie przekraczają 60 kilogramów. Jeśli ważymy pomiędzy 60 a 80 kilo, wybierzmy modele średniomiękkie. W przypadku osób, których waga wynosi nie mniej niż 80, ale nie więcej niż 100, sprawdzą się materace o średnim stopniu twardości. Najtwardsze podłoże snu zalecane jest tym, którzy ważą ponad 100 kilogramów. Może okazać się odpowiednie również dla tych, którzy zmagają się z poważnymi schorzeniami kręgosłupa. Jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę, możemy doświadczyć nieprzyjemnych dolegliwości. Zbyt miękka powierzchnia wywołuje ciągłe napięcie mięśni, co skutkuje silnym dyskomfortem. Przyczynia się również do pojawienia się uczucia nadmiernego zapadania. Za twardy materac za to utrudnia rozluźnienie się. Jest ponadto źródłem bólu kręgosłupa, który dotyczy szczególnie odcinka lędźwiowego. Długotrwałe korzystanie z nieodpowiedniego podłoża snu może znacząco obniżyć jakość naszego wypoczynku, wywołać schorzenia kręgosłupa lub doprowadzić do powstania problemów ze snem.

Mata kokosowa

Na szczęście istnieją elementy, dzięki którym możemy dopasować naszą powierzchnię snu. Przydatna okaże się mata kokosowa, która odpowiada za zwiększenie stopnia twardości materaca. Dzięki niej podłoże staje się bardziej solidne i trwałe. Gwarantuje zdrowe i bezpieczne podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Oddziałuje ponadto na żywotność modelu, zapobiegając powstawaniu odkształceń i wgnieceń, które mogłyby wywołać dyskomfort. To działanie sprawia, że będziemy mogli korzystać z modelu znacznie dłużej. Mata kokosowa skutecznie eliminuje szkodliwy wpływ pól elektromagnetycznych, a do tego podnosi oddychalność materaca. Wynika to z przewiewności i sprężystości włókna kokosowego. Zastosowane w niej komponenty są naturalne, dzięki czemu mogą być stosowane przez alergików i tych, którzy mają wrażliwą skórę. Pomaga to zachować optymalny poziom higieny snu. Na powierzchni materaca nie dochodzi do nadmiernego gromadzenia się bakterii, kurzu, roztoczy i innych drobnoustrojów. Wilgoć zostaje skutecznie odprowadzona, przez co nie musimy obawiać się rozwoju pleśni czy grzybów. Korzystanie z maty jest niezwykle proste. W celu znacznego podwyższenia twardości należy umieścić ją pomiędzy kremową warstwą pianki VitaRest® a pianką wysokoelastyczną. Delikatne podniesienie twardości zapewni ułożenie maty na samym spodzie materaca.

Pianka wysokoelastyczna VPPHR

Chcąc zwiększyć stopień twardości materaca, możemy posłużyć się również pianką wysokoelastyczna VPPHR. W modelu wykorzystano jej dwa rodzaje – VPPHR Hybrid oraz VPPHR Soft. Możemy indywidualnie je dopasować, aby stworzyć optymalne warunki do snu. Większą twardość zapewni nam pianka VPPHR Hybrid. Przyczyni się ona ponadto do zwiększenia trwałości i sprężystości podłoża. Pianka wysokoelastyczna jest znana ze swojej wysokiej jakości i wspaniałej sprężystości. Dzięki niej będziemy mogli uniknąć nieestetycznych wgnieceń na powierzchni materaca. Warto wspomnieć o tym, że pianka wysokoelastyczna w materacach SleepMed wykazuje niezwykłe właściwości za sprawą innowacyjnej technologii Airforce, którą w niej zastosowano. Jest to specjalna metoda nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia powstają na całej powierzchni modelu, zarówno w poziomie, jak i pionie. Dzięki temu dochodzi do wytworzenia otwartych komór, przez które możemy skutecznie pozbyć się nadmiaru wilgoci i ciepła. Wystarczą do tego naturalne ruchy na materacu. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza we wkładzie. Znakomita wentylacja i przewiewność sprawiają, że skóra może swobodnie oddychać, a do tego nie dochodzi do gromadzenia się bakterii, kurzu, roztoczy i innych drobnoustrojów. Z tego względu materace SleepMed mogą być użytkowane przez alergików oraz tych, którzy mają wrażliwą skórę.

Regulacja twardości

Jeśli chodzi o dostosowywanie podłoża i zwiększanie twardości, materace SleepMed nie mają w tym sobie równych. To wszystko za sprawą opcji regulowania twardości, która niezwykle prosto pozwala dopasować preferowany przez nas stopień twardości. W przypadku modeli z serii Standard i Hybrid możemy wykorzystać do tego ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®. Wystarczy przełożyć ją na drugą stronę, aby uzyskać podłoże o całkiem nowych właściwościach. W produktach z kolekcji Plus i Hybrid Plus zastosowano za to odpinany top, też wykonany z pianki termoelastycznej. Można go łatwo przepiąć gdzie indziej lub całkowicie odpiąć. Może też posłużyć jako osobny materac nawierzchniowy. W zależności od tego, jakie ułożenie wybierzemy, możemy uzyskać podłoże o wyższym lub niższym stopniu twardości.

Solidne podparcie ciała – jaki materac wybrać?

Jeśli zależy nam nie tylko na zwiększeniu twardości powierzchni, ale też uzyskaniu solidnego podparcia dla ciała, wybierzmy modele hybrydowe SleepMed. Zawierają one bowiem innowacyjne, 7-strefowe sprężyny typu Multi, których specjalny design pozwala na anatomiczne dopasowanie się do naszego ciała. Sprężyny są znane ze swojej solidności i trwałości. Każda z nich została umieszczona w osobnej kieszonce, co wpływa na cichą i komfortową pracę materaca. Budowa sprężyn Multipocket powoduje, że zapewniają one dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe modele kieszeniowe.

Zwiększenie stopnia twardości materaca pozwoli nam cieszyć się takim podłożem, które jest w pełni do nas dopasowane. Możemy to zrobić, inwestując w matę kokosową, która podniesie twardość powierzchni, a do tego wpłynie korzystnie na żywotność modelu. Niezwykle przydatna będzie też opcja regulacji twardości, która zapewnia aż 6 różnych twardości.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.