Zaznacz stronę

Niestety większość z nas nie dysponuje sypialnią o dużym metrażu, a to oznacza, że jesteśmy zmuszeni zorganizować ją w taki sposób, aby uwzględnić wszystkie najpotrzebniejsze elementy przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i przytulnej przestrzeni. Sypialnia to miejsce, w którym powinniśmy móc się zrelaksować, a to z kolei sprzyja regenerującemu snu. Szczególne znaczenie ma tutaj wybór odpowiedniego materaca SleepMed. Na jaki model się zdecydować, aby był on zarówno praktyczny, jak i komfortowy?

Materace SleepMed w rozmiarze 80×200 i 90×200

Jeżeli z nikim nie współdzielimy jednej sypialni i posiadamy łóżko pojedyncze, idealnym rozwiązaniem wydają się być materace SleepMed w rozmiarze 80×200 lub 90×200. To klasyczny wybór dla osób wypoczywających w pojedynkę, takich jak dzieci, młodzież, single czy nawet osoby starsze. Materace 80×200 i 90×200 to kompaktowe modele, które nie wymagają dużej przestrzeni, a jednocześnie oferują wystarczającą powierzchnię dla wygodnego wypoczynku. Dostępne są w różnych grubościach i wypełnieniach, co także ma istotne znaczenie dla jakości snu i osobistej satysfakcji. Osoby starsze powinny rozważyć modele o właściwościach ortopedycznych, które doskonale wspierają kręgosłup, bez względu na mniejszy rozmiar materaca. Produkty SleepMed są zaprojektowane w taki sposób, aby wspierać naturalną krzywiznę kręgosłupa i zapobiegać pogłębianiu się schorzeń czy dolegliwościom bólowym. Odpowiednio dobrany materac ortopedyczny usprawnia przebieg krwi, a tym samym umożliwia dobre dotlenienie tkanek, co jest istotne dla osób w starszym wieku. Z kolei dla dzieci i młodzieży warto rozważyć modele 80×200 i 90×200 o świetnym wsparciu punktowym. Materac powinien pomagać zachować prawidłową postawę ciała, aby organizm młodego człowieka mógł dobrze się rozwijać.

Modele SleepMed o większej przestrzeni wypoczynkowej

W ofercie SleepMed nie brakuje modeli o nieco większej przestrzeni wypoczynkowej, lecz wciąż idealnej dla mniejszych sypialni. Mowa o materacach w rozmiarze 100×200 i 120×200. Jeżeli lubimy wypoczywać po królewsku, a brakuje nam przestrzeni w sypialni, są to modele o znacznie większej szerokości niż tradycyjne materace pojedyncze. Nie ograniczają one ruchów w czasie snu, pozwalając nam dowolnie zmieniać pozycje. Ich konstrukcja jest zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń bez kompromisów w kwestii wygody. Materace 120×200 sprawdzą się nawet w przypadku par, które lubią wypoczywać we wspólnych objęciach, lecz dysponują niedużym metrażem pomieszczenia. Posiadają one wystarczającą szerokość, aby zmieściły się na nich dwie osoby, niekoniecznie szczupłej budowy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby materac cechował się zdolnością do redukcji drgań. Ruchy jednego użytkownika nie są w stanie wówczas zakłócić snu drugiej połówki, co jest szczególnie istotne na ograniczonej przestrzeni wypoczynkowej. Na szczęście materace SleepMed doskonale amortyzują drgania, zapewniając spokojny wypoczynek obu partnerom.

Materace SleepMed piankowe do małej sypialni

Wśród materacy SleepMed o mniejszym rozmiarze, idealnym do małej sypialni, zdecydowanie warto przyjrzeć się modelom piankowym. Pamiętajmy, że nawet ograniczona przestrzeń umożliwia nam uzyskanie wygodnego wypoczynku, a jednym z rozwiązań jest materac o wypełnieniu z pianki termoelastycznej. Być może model SleepMed Supreme Plus spełni Twoje oczekiwania względem zarówno odpowiedniej organizacji sypialni, jak i komfortu snu. Pianka termoelastyczna to doskonały materiał, dzięki któremu podłoże dopasowuje się niczym druga skóra do anatomicznej budowy ciała. W ten sposób użytkownik otrzymuje optymalne podparcie sylwetki i odczuwa błogie odprężenie, przekładające się na krótszy czas zasypiania. Materac piankowy umożliwia odprężenie mięśni i stawów, nie wywołuje nadmiernego nacisku i świetnie odciąża kręgosłup. Nawet w modelach 80×200 i 90×200 pianka termoelastyczna VitaRest znakomicie spełnia swoją funkcję, a to oznacza, że mniejsza przestrzeń wypoczynkowa niekoniecznie skutkuje zmniejszonym komfortem wypoczynku. Potwierdzić to może również model SleepMed Premium. To materac dedykowany osobom poszukującym kompromisu między wygodą a stabilizacją ciała w czasie snu. Posiada on specjalnie zaprojektowane strefy komfortu, które różnią się stopniem twardości dostosowanym do potrzeb poszczególnych obszarów sylwetki. Przykładowo strefa biodrowa gwarantuje większą stabilizację, natomiast strefa podparcia stóp cechuje się większą miękkością. Oprócz tego materace piankowe SleepMed wyróżniają się właściwościami antyalergicznymi. W sypialniach o mniejszym metrażu bardzo szybko można odczuć negatywne konsekwencje gromadzących się zanieczyszczeń czy wilgoci. Na szczęście materace piankowe umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, a wszelkie alergeny czy mikroorganizmy nie są w stanie zakłócić naszego zdrowego snu.

Materace SleepMed hybrydowe gwarantującej wygodę snu

Jeżeli pragniemy osiągnąć najwyższy poziom komfortu w mniejszej sypialni, rozważmy nabycie materaca SleepMed hybrydowego. Jest to produkt dostępny w rozmiarach zarówno dla tradycyjnych łóżek pojedynczych, jak i tych większych: 100×200 czy 120×200. Modele hybrydowe cechują się przede wszystkim elastycznością punktową. Oznacza to, że wspierają ciało zgodnie z jego potrzebami, a każda sprężyna pracuje niezależnie od pozostałych. Ulega ona ugięciu jedynie pod wpływem ciężaru użytkownika, sama nie wywołując nadmiernego nacisku na sylwetkę, który mógłby skutkować dolegliwościami bólowymi. Sprężyny kieszeniowe typu Multi doskonale wspierają naturalną krzywiznę kręgosłupa i zapewniają satysfakcjonujący komfort. Zachowują się podobnie jak pianka termoelastyczna, przyjemnie otulając nasze ciało do snu. Poza tym modele hybrydowe stawiają na piankę FlexiFoam, która może pochwalić się doskonałą odpornością na eksploatację. Dzięki jej wykorzystaniu cały materac zyskuje na wytrzymałości, co sprawia, że staje się inwestycją na długie lata. Dodatkowo pianka jest wzbogacona o technologię Airforce. Materac pozostaje więc przewiewny, a to przekłada się na skuteczne odprowadzanie wilgoci, ciepła i zanieczyszczeń. Modele hybrydowe są idealnym wyborem m.in. dla alergików o ograniczonej przestrzeni sypialnianej.

Wybór materaca SleepMed do małej sypialni może być trafioną decyzją, pod warunkiem odpowiedniego dopasowania do naszych potrzeb oraz przestrzeni. Ergonomiczna konstrukcja, różnorodność opcji rozmiarów i materiałów oraz dobre opinie użytkowników czynią modele SleepMed godne uwagi przy aranżacji mniejszych pomieszczeń. Przed zakupem warto jednak dokładnie przeanalizować wszystkie rozwiązania, aby być pewnym, że wybrany materac zapewni zdrowy i komfortowy sen na długi czas.

ostrzeżenie wyrob medyczny

Materace SleepMed Premium, Supreme Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.