Zaznacz stronę

Każdy z nas zasługuje na wypoczynek na najwyższym poziomie. Materace SleepMed nam to umożliwiają. Zawierają wiele przydatnych elementów, które sprawiają, że możemy skutecznie wypocząć. Jednym z nich jest odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej. Sprawdź, do czego służy!

Odpinany top – właściwości

Odpinany top bez wątpienia okaże się użyteczny. Jeśli chcemy doświadczyć jego korzystnych właściwości, powinniśmy wybrać modele SleepMed z kolekcji Plus i Hybrid Plus, które go zawierają. Wypełnienie topu składa się z dwóch rodzajów innowacyjnych pianek – VitaRest® i Celsius®-Waterlily®. Są to produkty termoelastyczne, co oznacza, że zapewniają idealne podłoże poprzez dostosowanie się do ciała użytkownika pod wpływem wytwarzanej przez temperatury. Nazywa się je również “leniwymi”. Są niezwykle plastyczne, dzięki czemu indywidualnie dopasowują się do naszych naturalnych krzywizn. Dzięki temu między naszym ciałem a powierzchnią topu nie ma wolnej przestrzeni. Umożliwia to pełne rozluźnienie się, jako że z mięśni znika nagromadzone w nich napięcie. Ułatwia to również skuteczną regenerację organizmu. Pianki są bardzo żywotne i do ostatniego dnia użytkowania zachowują pierwotne elementy. Co istotne, zostały specjalnie wyprofilowane w 7 stref twardości, dzięki czemu zapewniają optymalne podparcie dla wszystkich kluczowych partii ciała. Wyróżniają się też wspaniałą cyrkulacją powietrza i znakomitą oddychalnością. Oznacza to, że skutecznie usuwają nadmiar wilgoci i zapobiegają przed gromadzeniem się bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów. Chronią też przed pojawieniem się pleśni czy grzybów. Wykorzystanie tych komponentów w topie sprawia, że jest on bezpieczny również dla alergików. W zależności od wybranego modelu top może mieć różną wysokość. Wyższy produkt będzie odpowiedni dla osób starszych lub tych, którzy mają problemy ze swobodnym poruszaniem się, ponieważ ułatwia podnoszenie się z łóżka.

Regulacja twardości

Podstawowym zadaniem odpinanego topu jest umożliwienie regulacji twardości. To wspaniała cecha materacy SleepMed, która pozwala na dopasowanie podłoża snu według naszych indywidualnych preferencji. Dzięki topowi możemy skorzystać z aż 4 różnych twardości w jednym modelu. Aby uzyskać podłoże o nowych właściwościach, wystarczy przepiąć go na drugą stronę. Co istotne, każda warstwa pianki została stworzona w innym kolorze, co pozwala na ich łatwe rozpoznanie i ułożenie. Warstwa beżowa-biała-zielona sprawdzi się u tych, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem, za to biała-zielona-beżowa zapewnia najwyższy stopień twardości i nada się u osób, które ważą ponad 100 kilogramów. Takie działanie zapewniają modele z serii Plus oraz Hybrid Plus. Produkty należące do kolekcji Standard i Hybrid też gwarantują opcję regulacji twardości, z tym że w ich przypadku odpowiada za to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®. Aby wykorzystać ją do zmiany stopnia twardości podłoża, trzeba rozpiąć pokrowiec i przełożyć ją na drugą stronę.

Materac nawierzchniowy

Kolejną, użyteczną funkcją odpinanego topu jest możliwość wykorzystania go jako materaca nawierzchniowego. Może nam przydać się, aby poprawić wygodę sofy lub łóżka. Odpinany top, który jest łatwy w użytkowaniu i przenośny, możemy też zabrać ze sobą w podróż. Wyjątkowe właściwości pianki termoelastycznej zastosowane w topie sprawią, że na każdej powierzchni będziemy mogli skutecznie się rozluźnić. Gwarancja idealnie dopasowanego podłoża sprawi, że unikniemy nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze snem na źle wybranym materacu. Korzystanie z nieodpowiedniej powierzchni snu skutkuje silnym dyskomfortem, pogorszeniem jakości snu, a także ryzykiem rozwoju poważnych schorzeń kręgosłupa.

Modele SleepMed z serii Plus

Pierwszą grupą produktów, które zawierają odpinany top, są modele z serii Plus. To materace wyróżniające się najwyższą jakością, które łączą w sobie właściwości prozdrowotne i najlepszą wygodę. We wszystkich wykorzystano dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR, która wpływa na trwałość i solidność podłoża, a do tego pozwala na dobór spośród dwóch dodatkowych twardości. Została ona wyposażona w innowacyjną technologię Airforce, która opiera się na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Pokrycie powierzchni pianki nacięciami powoduje powstanie otwartych komór, przez które wydostaje się nadmiar ciepła i wilgoci. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza we wkładzie materaca. Dzięki temu możemy uniknąć gromadzenia się szkodliwych drobnoustrojów czy wilgoci, która mogłaby doprowadzić do pojawienia się pleśni i grzybów. Możemy też cieszyć się wspaniałą oddychalnością i przewiewnością. Przyczynia się to również do zachowania właściwości antyalergicznych. Należy wspomnieć też o właściwości ortopedycznych, za sprawą których materac nie pogłębia ani nie wywołuje dysfunkcji kręgosłupa. Oprócz tego skutecznie redukuje ból pleców oraz karku i zmniejsza dyskomfort.

Modele SleepMed z serii Hybrid Plus

Odpinany top znajdziemy również w modelach z kolekcji Hybrid Plus. To wyjątkowa opcja, jako że materace te posiadają wypełnienie hybrydowe. Oznacza to, że zawierają zarówno warstwę pianki, jak i sprężyn. Umożliwia to odczucie korzystnych właściwości obu tych rodzajów wypełnienia. 7-strefowe, nowoczesne sprężyny typu Multi zostały zaprojektowane specjalnie w taki sposób, aby idealnie dopasowywać się do naszych naturalnych krzywizn i zapewniać anatomiczne wsparcie. Gwarantują trwałe i stabilne podłoże, jako że oferują dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe modele kieszeniowe. Sprzyja to bardzo dobrej elastyczności punktowej, która powoduje, że materac ugina się jedynie w tym punkcie, w którym wywierany jest na niego nacisk. Dba też o wysoką sprężystość modelu. Połączenie cech pianki i sprężyn sprawia, że możemy cieszyć się zarówno wyjątkową miękkością, jak i solidnym podparciem kręgosłupa.

Odpinany top będzie niezwykle przydatnym dodatkiem do naszego materaca. Dzięki niemu możemy skorzystać z opcji regulacji twardości i dopasować podłoże według indywidualnych preferencji. Top może posłużyć również jako osobny materac nawierzchniowy, który możemy wykorzystać na przykład do podniesienia komfortu sofy.

ostrzeżenie wyrob medyczny

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.