Zaznacz stronę

Nasz codzienny nastrój jest uwarunkowany wieloma czynnikami. Czasem to obowiązki w pracy sprawiają, że jesteśmy niespokojni, a innym razem nasze złe samopoczucie jest spowodowane ostatnią kłótnią z bliską nam osobą. Nie wielu z nas jednak wie, iż źle dobrany materac również może być przyczyną pogorszonego nastroju. Okazuje się, że wybór podłoża do snu ma istotny wpływ nie tylko na samo zdrowie fizyczne, ale także psychiczne, co mocno przekłada się na ogólną jakość życia. W tym artykule poznasz związek między materacem a samopoczuciem psychicznym oraz dowiesz się, jak dobrać odpowiednie akcesoria sypialniane SleepMed.

Dobór materaca a jakość snu

Jeśli ostatnia noc była dla nas nieprzespana, a my obudziliśmy się zmęczeni, to naturalną tego konsekwencją jest złe samopoczucie psychiczne. Dlatego też we współczesnych czasach kładzie się tak duży nacisk na utrzymanie odpowiednich warunków snu. Kluczową rolę odgrywa tutaj materac, który odpowiada za wsparcie naszego ciała w czasie wypoczynku. Jeżeli doświadczamy komfortu i nie mamy problemu ze znalezieniem wygodnej pozycji, łatwiej nam zasnąć, a sam sen staje się bardziej regenerujący. Oprócz tego wysokiej jakości materac pozwala uzyskać higieniczne środowisko wypoczynku. Oznacza to, że żadne zanieczyszczenia czy wilgoć nie są w stanie zakłócić naszego snu, w szczególności jeśli jesteśmy alergikami lub zmagamy się z innymi problemami zdrowotnymi. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy, że dobór odpowiedniego materaca, np. takiego jak SleepMed, stanowi klucz do zachowania jakościowego wypoczynku. Wówczas walczymy z nieoczywistymi dla nas objawami, m.in. właśnie złym samopoczuciem psychicznym, a zamiast szukać rozwiązania w wyposażeniu swojego łóżka, sięgamy po suplementy lub kolejną filiżankę kawy, która powinna postawić nas na nogi.

Wpływ materaca na samopoczucie psychiczne

Choć może wydawać się, że materac wpływa jedynie na komfort fizyczny podczas snu, badania wskazują na głębszy związek między jakością wypoczynku a stanem psychicznym człowieka. Zresztą już sam problem zmęczenia i porannego niewysypiania się przekłada się na pogorszony nastrój na cały kolejny dzień. Nieprawidłowo dobrany materac nie gwarantuje nam wygody, przez co nie jesteśmy w stanie uzyskać głębokiego snu, który odpowiada za regenerację komórek, mięśni, a tym samym sił. Niekomfortowe podłoże do snu prowadzi też do szeregu dolegliwości bólowych, a w dłuższej perspektywie nawet poważniejszych schorzeń, np. kręgosłupa. Towarzyszący nam dyskomfort w ciągu dnia zdecydowanie oddziałuje na nasze emocje. Prowadzi do stresu, frustracji, zwłaszcza jeśli na próżno poszukujemy źródła swojego problemu. Osoby, które przewlekle niedosypiają, często mierzą się z występowaniem tzw. “huśtawek nastroju”. W jednej chwili potrafią być radosne, ale już w kolejnej dopadają ją stany depresyjne. Poza tym niezregenerowany organizm i umysł jest bardziej narażony na stres, a nas samych łatwiej wytrącić z równowagi. Kiedy wstajemy wyspani, lepiej radzimy sobie z codziennymi problemami i skuteczniej pozbywamy się negatywnych emocji. Związek między materacem a samopoczuciem psychicznym okazuje się na tyle duży, że warto zastanowić się nad wymianą swojego podłoża do snu.

Jak wybrać odpowiedni materac SleepMed?

Dobry materac to taki, który nie tylko cechuje się wysoką jakością, ale przede wszystkim jest dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Odpowiednie podłoże do snu powinno odpowiadać na nasze wymagania zdrowotne i preferencje, abyśmy mogli odczuwać faktyczny komfort i cieszyć się relaksującym wypoczynkiem. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na twardość materaca. Można powiedzieć, że jest to główny czynnik wpływający na odczuwaną przez nas wygodę. Jeżeli dotychczas wypoczywaliśmy na miękkim materacu, a zdecydowaliśmy się na zakup twardego, niczym zaskakującym nie powinno być to, iż podłoże będzie dla nas małokomfortowe. Jest to “skok na głęboką wodę”, a nasze ciało musi przyzwyczaić się do nowych warunków sypialnianych. Na szczęście materace SleepMed proponują możliwość regulacji twardości, dzięki czemu unikniemy problemu złego doboru twardości produktu. Wystarczy, że obrócimy materac na drugą stronę lub zmienimy sekwencję warstw w wypełnieniu materaca, bez konieczności zakupu nowego modelu.

Innym istotnym aspektem jest rodzaj wypełnienia materaca. W ofercie SleepMed znajdziemy modele piankowe i hybrydowe, które powinny odpowiadać różnorodnym potrzebom użytkowników. Jeśli lubimy odczuwać przyjemne otulenie w czasie snu i zależy nam na dużej elastyczności podłoża, dobrym wyborem będzie materac z pianki termoelastycznej. Jest to materiał, który pod wpływem ciepła ciała staje się bardziej plastyczny i uzupełnia puste przestrzenie między podłożem a anatomiczną budową ciała. W ten sposób otrzymujemy satysfakcjonujący komfort, a jednocześnie nasza sylwetka pozostaje właściwie ustabilizowana. Obiecującym rozwiązaniem wydaje się być model SleepMed Comfort Plus. Poza pianką termoelastyczną stawia na piankę wysokoelastyczną VPPHR wyróżniającą się doskonałą trwałością. Dzięki temu cały produkt zyskuje na wytrzymałości i jest odporny na codzienne użytkowanie. To inwestycja w zdrowy sen, a tym samym dobre samopoczucie na co dzień!

Inne akcesoria sypialniane dla dobrego samopoczucia

Materac to niewątpliwie najważniejszy element odpowiedniego wyposażenia łóżka. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy zwrócić uwagi na inne akcesoria sypialniane, które, podobnie jak materac, poprawiają jakość naszego snu, a tym samym nasz codzienny nastrój. Przede wszystkim warto dobrać wysokiej jakości poduszkę SleepMed. Jest to produkt odpowiedzialny za wsparcie naszej głowy oraz karku, co przekłada się na zdrowie całego kręgosłupa i zachowanie prawidłowej postawy ciała, niezależnie od przybranej pozycji snu. Zdecydowanie warto wyposażyć się również w ochraniacz na materace SleepMed. Stanowi on dodatkową warstwę zabezpieczającą główny materac m.in. przed wilgocią, zanieczyszczeniami czy zabrudzeniami. W ten sposób zachowujemy czyste środowisko snu, a podłoże nadal charakteryzuje się nienaganną kondycją. Pamiętajmy, że wypoczynek w higienicznych warunkach to gwarancja głębokiego snu i dobrego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Materac jak najbardziej może odpowiadać za to, jak wygląda nasze codzienne samopoczucie. Jeśli jest on bezpośrednią przyczyną słabej jakości wypoczynku, rano wstajemy ze złym humorem i jesteśmy bardziej podatni na negatywne emocje. Brak głębokiego wypoczynku niestety zwiększa ryzyko pojawienia się stresu czy frustracji. Ważne jest zatem to, aby wyposażyć się w odpowiedni rodzaj materaca SleepMed i inne akcesoria sypialniane dla zdrowego snu.

ostrzeżenie wyrob medyczny

Materace SleepMed Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.