Zaznacz stronę

Marka SleepMed może pochwalić się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, które mają nas przekonać do zakupu wysokiej jakości materaca w celu inwestycji we własne zdrowie. Na uwagę zdecydowanie zasługują tutaj strefy komfortu, gdyż raczej nie spotkamy u innych producentów akcesoriów sypialnianych. Materace SleepMed są zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort i wsparcie podczas snu. Dlatego też wykorzystują technologię, jaką są strefy komfortu.

Strefy komfortu: czym właściwie są?

Materace SleepMed są zbudowane z zamysłem osiągnięcia jak najlepszego dopasowania podłoża do ciała i potrzeb użytkownika. Posiadają one poprzeczny podział aż na 7 różnych twardości, dzięki czemu poszczególne obszary sylwetki otrzymują odpowiednie dla nich wsparcie. Tym właśnie są strefy komfortu w modelach SleepMed. To strefowy podział budowy materaca, w którym każda ze stref cechuje się innym stopniem twardości. Wszystkie są zaprojektowane z myślą o konkretnej części ciała, takich jak głowa, ramiona, kręgosłup czy biodra. Dzięki temu materac jest w stanie lepiej dostosować się do anatomicznych kształtów użytkownika, oferują zarówno stabilność ciała, jak i pełen komfort wypoczynku. Twardość poszczególnych stref jest z kolei uzależniona od wypełnienia materaca – podział ma miejsce we wkładzie sprężynowym i warstwach z pianki, aby zagwarantować nam optymalne podparcie całej sylwetki.

Lepsze wsparcie

Strefy komfortu są istotne przede wszystkim ze względu na lepsze wsparcie ciała w czasie snu. Zastosowanie tej technologii przekłada się na zachowanie większej stabilności poszczególnych obszarów sylwetki. Koniec końców różne części ciała mają różne potrzeby pod kątem wsparcia. Na przykład biodra i ramiona potrzebują bardziej elastycznego podłoża, podczas gdy lędźwie wymagają większej twardości i stabilności. Wykorzystując strefy komfortu w materacu, redukujemy ryzyko bólu i porannego dyskomfortu, dbając o zachowanie prawidłowej postawy. Niezależnie od tego, jaką pozycję podczas snu przyjmiemy, możemy być pewni, że materac dostosuje się do potrzeb naszego ciała. Strefy komfortu zapewniają nawet właściwości rehabilitacyjne i ortopedyczne. Nabycie materaca SleepMed powinny przemyśleć osoby, które aktualnie przechodzą proces leczenia i zmagają się np. ze schorzeniami kręgosłupa. Strefy komfortu umożliwiają utrzymanie jego naturalnej krzywizny, co zapobiega pogłębianiu się dysfunkcji.

Redukcja punktów nacisku

Wygodny wypoczynek wymaga odczuwania przez użytkownika satysfakcjonującego wsparcia w każdym obszarze ciała. Jeśli nasze podłoże dba jedynie o podparcie na linii kręgosłupa, z pewnością zauważymy różnicę w komforcie. Dobry materac to taki, który umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru ciała, nie pozwalając na to, aby sylwetka zapadła się w wypełnienie. Dzięki zastosowaniu stref komfortu możemy uzyskać złoty środek między wsparciem a sytuacją, w której nasza sylwetka tonie w miękkości podłoża. W ten sposób redukują się punkty nacisku mogące powodować dolegliwości bólowe. To szczególnie istotne przy materacach o dużej twardości, do której niekoniecznie jesteśmy przyzwyczajeni. Eliminacja tych punktów pomaga również poprawić krążenie krwi w czasie snu, co z kolei jest istotne dla właściwego dotlenienia organizmu. Głęboki i regenerujący wypoczynek wręcz wymaga tego, aby tkanki były dobrze odżywione, a nie jest to możliwe bez sprawnego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Natomiast dla osób z ograniczoną mobilnością, takich jak seniorzy lub przewlekle chorzy pacjenci, materace z odpowiednimi strefami komfortu mogą pomóc w zapobieganiu odleżynom, które powstają w wyniku długotrwałego nacisku na skórę i tkanki podskórne.

Adaptacja do ruchów ciała

Strefy komfortu w materacach SleepMed odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu nie tylko optymalnego wsparcia dla ciała, ale również w adaptacji do jego ruchów podczas snu. Oznacza to, że podłoże podpiera sylwetkę w każdej pozycji, czy to podczas leżenia na plecach, na boku czy na brzuchu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu takich komponentów, jak pianki termoelastyczne i sprężyny kieszeniowe. Pianka reaguje na temperaturę i nacisk ciała użytkownika, dopasowują się do jego kształtu. Nawet jeśli zmieniamy pozycję i poruszamy się w czasie wypoczynku, materac automatycznie stara się wypełnić luki między swoją powierzchnią a naszą sylwetką. Na podobnej zasadzie działają sprężyny kieszeniowe. Materace SleepMed opierają się na zastosowaniu dużej gęstości sprężyn, dzięki czemu pozwalają na precyzyjne dopasowanie do nacisku wywieranego przez ciało. Gdy użytkownik się porusza, sprężyny reagują indywidualnie, dopasowując się do nowej pozycji i utrzymując równowagę między wsparciem a komfortem.

Jak działają strefy komfortu w materacach SleepMed?

Strefy komfortu mogą występować w produktach SleepMed za sprawą wcześniej wspomnianych innowacyjnych materiałów, takich jak pianki termoelastyczne i sprężyny kieszeniowe. Są to elementy budowy podłoża, które z łatwością reagują na ciężar i ciepło użytkownika, dostosowując się do jego potrzeb. W każdej z warstw wypełnienia i wkładzie sprężynowym zadbano o to, aby występował poprzeczny podział twardości, co przekłada się na całościową możliwość wsparcia sylwetki, niezależnie od tego, w jaki sposób warstwy te zostaną ułożone. Doskonale widać to na przykładzie modelu SleepMed Hybrid Premium. Posiada on 2 warstwy pianki wysokoelastycznej, warstwę pianki termoelastycznej oraz 7-strefowy wkład sprężynowy, który zapewnia optymalny komfort bez względu na to, czy znajdzie się na górze wypełnienia, czy może na spodzie. Strefy komfortu nie kolidują z możliwością regulacji twardości, a nawet są to technologie, które doskonale się uzupełniają. Wraz z uzyskaniem satysfakcjonującego stopnia twardości podłoża otrzymujemy również wsparcie dla poszczególnych części ciała. Sprężyny połączone z pianką dopasowują się do naszych naturalnych kształtów, gwarantując stabilność ciała i jednocześnie błogie uczucie odprężenia.

Technologia poprzecznego podziału twardości materaca SleepMed umożliwia stworzenie stref komfortu, za których pomocą możemy cieszyć się prawdziwie relaksującym wypoczynkiem. To zaawansowane rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę, poszukując dla siebie idealnego podłoża do snu. Dzięki strefom komfortu możemy sprawić, że nasz wypoczynek staje się głębszy i bardziej regenerujący oraz zmniejszamy ryzyko pojawienia się ewentualnych dolegliwości bólowych.

ostrzeżenie wyrob medyczny

Materace SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.