Zaznacz stronę

Na dobry materac składa się wiele czynników. Zapewniany przez niego komfort czy dodatkowe udogodnienia to tylko część z nich. Istotną rolę odgrywa higiena snu, która też może wpłynąć na jakość naszego wypoczynku. Dowiedz się, dlaczego skuteczna cyrkulacja powietrza w materacach SleepMed jest tak istotna.

Właściwości antyalergiczne

Wybierając materac, należy mieć na uwadze nie tylko to, jak bardzo miękkie i wygodne jest jego podłoże. Trzeba przyjrzeć się też temu, czy gwarantuje optymalną wentylację i cyrkulację powietrza. Te elementy odpowiadają za zachowanie optymalnego poziomu higieny snu, który bezpośrednio przekłada się na jakość naszego wypoczynku. Jeśli dopilnujemy ten aspekt, nie będziemy musieli obawiać się tego, że na powierzchni naszego materaca będą gromadzić się bakterie, roztocza, kurz czy inne drobnoustroje. Model zyska właściwości antyalergiczne, dzięki czemu będzie bezpieczny nawet dla tych, którzy mają bardzo wrażliwą skórę. Nie będzie przyciągał alergenów i nie doprowadzi do pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości, które mogłyby zaburzyć nasz sen. Nie dojdzie również do rozwoju pleśni czy grzybów, jako że wilgoć będzie skutecznie odprowadzana na zewnątrz.

Polepszenie wygody

Świetna wentylacja to też poprawa wygody, która przekłada się na głębszy i bardziej jakościowy wypoczynek. Nie ma wątpliwości, że w czystej, higienicznej przestrzeni o wiele łatwiej będzie nam się rozluźnić i zrelaksować. Przyspieszymy też sam proces zasypiania. Bardzo dobra oddychalność sprawi ponadto, że nie będziemy musieli martwić się przegrzaniem czy nadmiernym poceniem, nawet w okresie letnim. Przyjemne uczucie świeżości pozwoli nam się odprężyć i spowoduje, że nasz wypoczynek stanie się o wiele bardziej przyjemny.

Technologia Airforce

Głównym elementem, który odpowiada za zachowanie jak najlepszej wentylacji w materacach SleepMed, jest wyjątkowa technologia Airforce. Polega ona na wielostrefowym, specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacją. Nacięcia powstają na całej powierzchni modelu, dzięki czemu zwiększa się jej oddychalność. Dochodzi do powstania otwartych komór, przez które może uciec nadmiar wilgoci i ciepła. Aby się go pozbyć, wystarczą naturalne ruchy na materacu. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza wewnątrz wkładu. Dzięki temu rozwiązaniu przez cały czas korzystania z modelu można odczuć przyjemne uczucie świeżości. Technologia Airforce redukuje również szkodliwe drobnoustroje i nieprzyjemne zapachy. Zastosowano ją na powierzchni pianki Flexifoam oraz wysokoelastycznej VPPHR, które stanowią podstawę materacy SleepMed.

Pokrowiec Probiotex

Pokrowiec Probiotex pomoże nam w zachowaniu optymalnego poziomu higieny snu. Został wykonany z eleganckiej, śnieżnobiałej dzianiny Probiotex, w której zastosowano włókna wiskozowe. Wpływa to na uzyskanie przyjemnego uczucia świeżości i wspaniałego komfortu podczas wypoczynku. Co istotne, materiał został ponadto nasączony apreturą Purotex®, która wykorzystuje nowoczesną technologię aktywnych probiotyków. Powoduje ona, że liczba alergenów na powierzchni materaca zmniejsza się o 93,7%. Dzięki temu możemy cieszyć się świeżym i czystym otoczeniem snu, bez obaw o pojawienie się nieprzyjemnych objawów alergii. Na bokach pokrowca zastosowano delikatną dzianinę Tencel oraz taśmę 3D, które odpowiadają za zapewnienie wysokiej przewiewności oraz uczucia chłodzenia. Włókna skutecznie pochłaniają wilgoć i regulują temperaturę. Zachowana jest również znakomita przepuszczalność powietrza. Aby zwiększyć czystość pokrowca, możemy łatwo ściągnąć go z powierzchni materaca i wrzucić do pralki. Zwróćmy jednak uwagę na to, aby temperatura prania nie przekraczała 60 stopni Celsjusza.

Ochraniacz na materac

Niezwykle skuteczny element, który przyczyni się do uzyskania najlepszej wentylacji, to ochraniacz na materac. Produkt został wykonany z wysokojakościowej bawełny i oddychającej warstwy membrany PU. Wykazuje działanie bakteriobójcze, a do tego wspaniale chroni materac przed wilgocią. Ogranicza ryzyko pojawienia się pleśni czy grzybów. Przyczynia się do zachowania komfortowego i zdrowego snu. Jego skład jest bezpieczny nawet dla skóry wrażliwej. Cechuje się również wodoodpornością, co oznacza, że skutecznie minimalizuje ryzyko przedostania się cieczy i zabrudzeń wewnątrz materaca. Stanowi też ochronę przed odkształceniami i wgnieceniami, które mogłyby stać się źródłem dyskomfortu. Używanie go przedłuża żywotność materaca, sprawiając, że będziemy mogli korzystać z niego znacznie dłużej. W materiale wszyto elastyczne gumki, dzięki któremu można łatwo go ściągnąć i założyć. Nadaje się do prania w temperaturze do 90 stopni Celsjusza.

Materace SleepMed Natura

Świetnym sposobem na to, aby zachować optymalną cyrkulację powietrza i uchronić się przed szkodliwymi drobnoustrojami, będzie zainwestowanie w modele SleepMed Natura. To materace naturalne, co oznacza, że niekorzystne związki chemiczne zastąpiono w nich organicznymi komponentami, takimi jak olej sojowy czy rycynowy. Dzięki temu produkt wykazuje właściwości hipoalergiczne i zapewnia zdrowy, bezpieczny wypoczynek. W modelu SleepMed Natura Plus zastosowano wysokoelastyczną piankę HR Bio, która wyróżnia się otwartokomórkową strukturą. Umożliwia ona osiągnięcie najlepszej cyrkulacji powietrza, bez ograniczenia poziomu elastyczności. Pianka ponadto zapobiega nadmiernemu zapadaniu się ciała.

Wysoki poziom higieny snu, skuteczne odprowadzanie wilgoci, czysta przestrzeń snu… To tylko jedne z nielicznych efektów, jakie zapewnia skuteczna wentylacja w materacach SleepMed. Dzięki niej możemy non-stop cieszyć się wysokim komfortem i przyjemnym uczuciem świeżości.

ostrzeżenie wyrob medyczny

Materac SleepMed Natura Plus jest przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.