Zaznacz stronę

W ofercie szwedzkiej marki znajdziemy zarówno popularne materace kieszeniowe, jak i bardzo wygodne materace multipocket i Pocket Plus. Sprawdźmy, co je wyróżnia i na które modele warto zwrócić szczególną uwagę.

Czym charakteryzują się materace sprężynowe?

Materace sprężynowe Hilding to wygodne i trwałe produkty. Marka jest obecna na rynku od ponad 80 lat i oferuje skandynawski design połączony z wysoką wytrzymałością. Materace sprężynowe w niczym nie przypominają skrzypiących i niewygodnych konstrukcji sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Są też jednymi z najczęściej wybieranych spośród bogatej gamy produktów marki Hilding. I nic w tym dziwnego, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że ich konstrukcja opiera się na różnego rodzaju sprężynach: kieszeniowych, typu Multipocket lub Pocket Plus.

Dzięki nowoczesnej budowie materac sprężynowy gwarantuje zdrowy sen i odpowiednie ułożenie ciała. Technologie zastosowane w produktach marki Hilding sprawiają, że odpoczynek nie tylko przynosi relaks, ale też eliminuje poczucie niewyspania się czy porannego bólu. Dodatkowe udogodnienia, takie jak różne strefy twardości czy wsady piankowe, sprawiają, że materac doskonale dostosowuje się do kształtów naszego ciała, a co za tym idzie – zapewnia bardzo wygodny odpoczynek. Materace sprężynowe są też twardsze od innych produktów, dzięki czemu nie ulegają łatwo odkształceniom czy niszczeniu. Poszczególne modele różnią się zarówno ceną, jak i zaawansowaniem technologicznym. Dzięki temu każdy może wybrać coś dla siebie.

Rodzaje materacy sprężynowych

Wśród materacy sprężynowych marki Hilding znajdziemy kilka różnych rodzajów. Każdy z nich ma wyróżniające go właściwości. Warto jednak pamiętać o tym, że mechanizm działania we wszystkich produktach jest podobny – sprężyny uginają się pod ciężarem ciała, a to sprawia, że powierzchnia materaca układa się, dostosowując do użytkownika. Taka konstrukcja zapewnia zdrowy sen przez całą noc.

Przyjrzyjmy się dokładnie poszczególnym rodzajom materacy sprężynowych, aby lepiej poznać ich budowę, strukturę i unikalne cechy:

Materace kieszeniowe Hilding – to produkty, które wyposażone są w odseparowane od siebie sprężyny. Każda z nich pracuje autonomicznie i jest ułożona w oddzielnej kieszonce. Wybierając modele takie jak materac sprężynowy Hilding Zorba, warto zwrócić uwagę na liczbę sprężyn. Zasada jest prosta: im więcej, tym lepiej. Sprawiają one bowiem, że materac cechuje się wysoką elastycznością punktową i ugina się tylko w miejscu nacisku. Produkty kieszeniowe Hilding polecane są szczególnie parom. Zakres cenowy: od 381 do 1239 zł.

Materace multipocket Hilding – produkty z tej kategorii wyróżnia bardzo duża liczba sprężyn, które są dodatkowo mniejsze niż w materacach kieszeniowych. To sprawia, że mają maksymalną elastyczność punktową, czyli dostarczają wiele niezależnych punktów podparcia, a dzięki temu świetnie dopasowują się do ciała. Modele takie jak Hilding Flamenco polecane są wszystkim tym, którzy oczekują najwyższego komfortu podczas odpoczynku. Zakres cenowy: od 815 do 1536 zł.

Materace Pocket Plus Hilding – tego typu produkty łączą w sobie wszystkie zalety materacy kieszeniowych z dodatkowymi udogodnieniami. Doskonałym tego przykładem jest chociażby model Hilding Lambada, który cechuje się solidnym, siedmiostrefowym wkładem ze specjalną sprężyną Pocket Plus (jej wysokość to aż 15 centymetrów!). W tym przypadku wkład to także dopasowującą się do ciała wysokoelastyczna pianka, zmniejszający napięcie mięśni lateks i włókno kokosowe, które utrzymuje kręgosłup w prawidłowej pozycji. Tak solidna konstrukcja to doskonała propozycja dla osób aktywnych. Zakres cenowy: od 1239 do 1679 zł.

Różne rodzaje materacy sprężynowych Hilding

Rodzaje materacy sprężynowych Hilding

Kto powinien wybrać materac sprężynowy?

Dzięki temu, że materace sprężynowe różnią się od siebie, polecane są osobom o odmiennych preferencjach. Materace sprężynowe kieszeniowe sprawdzą się na przykład w przypadku osób cierpiących na dyskomfort podczas snu. Jeśli budzimy się często ścierpnięci i obolali – tego typu materace zapewnią podparcie całemu kręgosłupowi. Co więcej, są polecane parom, ponieważ dostosowują się do obu sylwetek. Dzięki kieszeniowej budowie i autonomicznym sprężynom nocne wiercenie czy przewracanie się z boku na bok naszego partnera nie będzie nas już budzić.

Materace sprężynowe to dobry wybór dla osób o większej wadze. Dostarczają bowiem solidne i nieco twardsze wsparcie podczas snu. Pozwalają jednocześnie na to, aby ciało mogło delikatnie zagłębić się tam, gdzie ma miejsce jego największy nacisk na podłoże. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest Hilding Pasodoble. Model ten prawidłowo utrzymuje kręgosłup w każdej pozycji w trakcie snu i sprawia, że mięśnie mogą się skutecznie zrelaksować. To dobre rozwiązanie, które zapewnia głęboki odpoczynek. Podobnie jest z modelem Hilding Makarena. Sprężynki tego materaca multipocket umieszczone są w osobnych kieszonkach, dzięki czemu każda z nich reaguje indywidualnie na wagę ciała użytkownika.

Ciekawym rozwiązaniem są także materace sprężynowe Pocket Plus, które są idealne dla alergików. Dobrym przykładem jest model Hilding Lambada, który jest dwustronny i dzięki temu ma dwie twardości. Pierwszą stronę wypełniają odczuwalnie zwiększający twardość wkładu kokos oraz antyalergiczny, przeciwgrzybiczny i antybakteryjny lateks. Po drugiej stronie znajdziemy zaś wysokoelastyczną piankę, która łatwo dopasowuje się do kształtu ciała. Co więcej, wszystkie materiały zastosowane w produkcji materacy są bezpieczne dla zdrowia. To znaczy, że nie zawierają w sobie szkodliwych substancji i nie wywołują alergii.

Materace sprężynowe, np. Hilding Pasodoble, często mają status wyrobu medycznego klasy I. Dlaczego? Ponieważ ich unikalne właściwości sprawiają, że wspierają proces rehabilitacyjny wad postawy. Świetnie sprawdzą się zatem w przypadku osób mających wrodzone lub nabyte (np. przez siedzący tryb pracy, brak ruchu czy przeciążenia) problemy z prawidłową postawą ciała. Tego typu materace sprężynowe spełniają zasadnicze wymagania dyrektyw tzw. Nowego Podejścia Unii Europejskiej, które odnoszą się do kwestii bezpieczeństwa użytkownika oraz ochrony zdrowia i środowiska.

Kto wyśpi się na materacu sprężynowym?

Dla kogo materac sprężynowy?

Jak liczba sprężyn w materacu wpływa na komfort snu?

Jak już wspominaliśmy, dobierając odpowiedni materac, powinniśmy trzymać się zasady, która mówi o tym, że im więcej walcowatych sprężyn, tym lepiej dla użytkownika. W przypadku materacy sprężynowych większa liczba sprężyn poprawia bowiem komfort snu. Warto zwrócić więc szczególną uwagę na materace Hilding multipocket. Gęstość sprężyn jest w nich kilka razy większa niż np. w materacach kieszeniowych i dochodzi nawet do kilkuset sprężyn na każdy metr kwadratowy!

Weźmy tu za przykład materac Hilding Makarena. Sprężyny Multipocket, które są zastosowane w tym produkcie, mają mniejszą średnicę niż standardowe sprężyny kieszeniowe. Dzięki temu jest ich więcej na każdym metrze kwadratowym powierzchni, co automatycznie zwiększa liczbę punktów podparcia. Przekłada się to na komfort użytkowania i stuprocentowo regenerujący odpoczynek. Dodatkowo sprężyny tworzą siedem stref twardości – każda z nich jest dostosowana do innej partii ciała. Warto pamiętać, że im większe zagęszczenie sprężyn, tym wygodniejszy i ekskluzywniejszy jest materac, ale z drugiej strony – także droższy.

Materace sprężynowe, czy to kieszeniowe, multipocket, czy Pocket Plus, to świetna recepta na zdrowy sen każdej nocy. Polecane są wszystkim, którzy odczuwają dyskomfort podczas wypoczynku, dlatego świetnie sprawdzają się w wielu sypialniach.