Zaznacz stronę

Na jakość naszego snu wpływa wiele czynników. To m.in. temperatura w pokoju, hałas z zewnątrz, nasza dieta, a także materac, na którym śpimy. Jednym z rodzajów materacy jest materac kieszeniowy. W naszym artykule weźmiemy pod lupę materace kieszeniowe Janpol, czołowego polskiego producenta tych produktów.

Jak zbudowane są materace kieszeniowe Janpol?

Materace kieszeniowe Janpol charakteryzują się specyficzną budową. Należą do grupy materacy sprężynowych, dlatego podstawowym elementem ich budowy są sprężyny. W klasycznych materacach bonellowych sprężyny są połączone. W materacach kieszeniowych jest inaczej. Każdy z drucianych zwojów jest umieszczony w osobnej kieszonce z materiału. W związku z tym materace kieszeniowe charakteryzują się elastycznością punktową. Materac ugina się tylko w miejscu nacisku, nie faluje i pozwala na spokojny sen we dwoje.

Dokładnej charakterystyki materacy sprężynowych dokonamy na podstawie materaca Janpol XL Twin. Bazę materaca XL stanowią sprężyny kieszeniowe Janpol o wzmocnionej konstrukcji drutu. Są trwałe i wytrzymałe, mają też zróżnicowaną grubość, a co za tym idzie – zróżnicowaną twardość. To zabieg celowy – w ten sposób zyskujemy 7 stref materaca, dających odpowiednie wsparcie dla poszczególnych partii ciała. Np. w miejscu największego nacisku, w okolicach bioder, sprężyny są najtwardsze. Z kolei tam, gdzie nacisk jest mniejszy, producent zastosował sprężyny o mniejszym stopniu twardości. Takie rozwiązanie zapewnia równomierne podparcie ciała oraz zachowanie naturalnej linii kręgosłupa.

Bardzo ważnym elementem budowy materacy kieszeniowych są również zewnętrzne warstwy, które oddzielają ciało od sprężyn. W materacu kieszeniowych Janpol XL Twin producent zastosował aż trzy rodzaje pianek:

  • piankę wysokoelastyczną, która charakteryzuje się dużą sprężystością i dużą gęstością. Dzięki temu powierzchnia materaca jest odporna na odkształcenia,
  • piankę poliuretanową, bardzo trwałą i wytrzymałą warstwę, która zapewnia dobrą izolację termiczną,
  • piankę termoelastyczną, która zwiększa swoją elastyczność pod wpływem ciepła naszego ciała. Dzięki temu kładąc się na materac Janpol XL Twin, mamy uczucie przyjemnego otulenia. Pianka termoelastyczna jest częścią odpinanego toppera, który pozwala na ekspresową zmianę twardości i wysokości wkładu.

Odpinany topper nazywany jest również materacem posłaniowym. Można go zabrać ze sobą w podróż, aby zapewnić sobie komfort snu również poza domem.

Ważną cechą materaca kieszeniowego Janpol XL Twin jest też dobra cyrkulacja powietrza wewnątrz wkładu. Zapewnia ją specjalne profilowanie oraz nacięcia na całej jego długości, które ułatwiają odprowadzanie ciepła.

Dopełnieniem materaca kieszeniowego Janpol XL Twin jest zdejmowany pokrowiec Grey. Można go prać w temperaturze 40 stopni Celsjusza.

Jakie są zalety i wady materacy kieszeniowych?

Materace kieszeniowe Janpol, cenionego polskiego producenta materacy, gwarantują wysoką jakość snu. Jakie są ich zalety? Czy mają też swoje wady?

Najważniejsze zalety materacy kieszeniowych Janpol to:

  • solidne sprężyny kieszeniowe, odpowiadające za elastyczność punktową powierzchni materaca,
  • innowacyjne pianki, o różnych właściwościach, poziomach twardości i gęstości. Dzięki temu możemy wybrać materac odpowiadający naszym indywidualnym potrzebom;
  • 7 zróżnicowanych stref twardości, które zapewniają doskonałe podparcie dla ciała w trakcie snu,
  • zaawansowany system wentylacyjny, który usprawnia przepływ powietrza we wkładzie materaca,
  • wytrzymałość i trwałość wszystkich komponentów materaca.

Za wadę materacy kieszeniowych Janpol można uznać ich dość wysoką cenę. Jednak jest to zakup na lata i inwestycja w nasze zdrowie. Długość i jakość snu mają ogromny wpływ na nasz organizm. Nie zapominajmy o tym, szukając materaca dla siebie.

Dla kogo materac kieszeniowy Janpol będzie optymalnym wyborem?

Materac kieszeniowy Janpol jest optymalnym rozwiązaniem dla par. Dzięki temu, że każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej kieszonce, powierzchnia materaca nie faluje. Elastyczność punktowa niweluje drgania i zapewnia idealne dopasowanie do naszych ciał. Ważne jest również to, że nawet gdy między osobami śpiącymi na materacu występuje duża różnica wagi, osoba lżejsza nie będzie „staczać się” w kierunku cięższej.

Jaki materac kieszeniowy Janpol wybrać do swojej sypialni? Materac XL będzie świetnym wyborem, ale w sklepie internetowym sennamaterace.pl znajdziemy jeszcze więcej modeli materacy Janpol, które również zagwarantują nam komfortowy sen. Aby idealnie dopasować materac do swoich potrzeb i preferencji, zwracajmy uwagę na  jego twardość oraz rozmiar (również grubość materaca!). W ten sposób dobierzemy materac, na którym każdego dnia obudzimy się wyspani i pełni energii.