Zaznacz stronę

Zdrowy sen to podstawa naszego dobrego samopoczucia, dlatego to na czym śpimy ma istotne znaczenie. Jeszcze nie tak dawno musieliśmy zadowalać się produktami, które akurat były w sklepach. Teraz jednak możemy wybierać spośród łóżek czy materacy wysokiej jakości i sporej wielkości. To ważne, bowiem szerokość materaca także ma wpływ na nasz sen.

Urządzając mieszkanie czy dom zastanawiamy się, jakie meble wybrać, na jaki kolor pomalować ściany, w którym miejscu postawić łóżko. Równie ważną decyzją powinno być, jaki rozmiar łóżka wybierzemy, aby sen kojarzył nam się z komfortem. Odpowiedź jest prosta – jak największy, np. materac sprężynowy 200×200.

Materac sprężynowy – poznaj jego zalety i wady

Świadomość Polaków w zakresie zdrowia rośnie, nic więc dziwnego, że zwracamy uwagę na szczegóły, które wcześniej były dla nas nieistotne. Coraz częściej ważna jest dla nas jakość, którą gwarantują producenci dobrych marek. Kupując materac, warto zwrócić uwagę na produkty firmy Hilding Anders – lidera tej branży, innowacyjnego producenta łóżek i materacy, ale i produktów pod markami prywatnymi, takimi jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed. Jego produkty znajdziecie m.in. na portalu sennamaterace.pl.

Hilding w swojej ofercie posiada m.in. materace sprężynowe, które charakteryzują się niezależną „pracą” pojedynczych sprężynek. W niczym nie przypominają one starych materacy sprężynowych, w których metalowy drut potrafił wyskoczyć, wpijając się w nasze ciało. Materace sprężynowe Hilding wykorzystują innowacyjne odkrycia, zarówno w zakresie konstrukcji, jak i materiałów, z których są stworzone materace: kieszeniowe, multipocket oraz Pocket Plus.

Materace kieszeniowe, dzięki swojej konstrukcji zapewniają nam komfort i elastyczność punktową. Na przykład Hilding Tango stworzono specjalnie dla par. To dwustronny, rolowany materac, którego komfort codziennego użytkowania podnosi pianka lateksowa, umieszczona po jednej stronie materaca oraz pianka HR, znajdująca się po stronie przeciwnej. Obie pianki dostosowują się do anatomicznej budowy, zapewniając kręgosłupowi optymalne wsparcie.

Materace oparte na sprężynie typu Multipocket mają zwiększoną liczbę sprężynek przypadających na 1 m2 materaca, dzięki czemu posiadają więcej niezależnych punktów podparcia oraz zapewniają lepszą elastyczność punktową. Przykładem może tu być Hilding Flamenco, w którym sprężynki o różnej twardości tworzą 7 zróżnicowanych stref, gwarantujących poszczególnym partiom ciała doskonałe wsparcie.

System Pocket Plus wykorzystuje np. materac sprężynowy Hilding Lambada. To innowacyjny materac, zbudowany na bazie 7-strefowego systemu drobnych sprężynek o wysokości aż 15 cm, które pozwalają uzyskać najbardziej optymalną sprężystość oraz bardzo wysoką elastyczność punktową, tworząc idealne rozwiązanie dla par oraz par z dużą różnicą wagową.

Niewątpliwą zaletą materacy sprężynowych jest ich komfort, ale i wytrzymałość oraz odporność na zniekształcenia. To dlatego wybierają go często osoby o większej wadze, jest to również argument, niwelujący wadę w postaci wyższej ceny, niż materacy opartych np. na sprężynie bonnelowej. Korzystać z materacy sprężynowych możemy przez wiele lat bez obaw, że ulegną uszkodzeniu czy zniekształceniu.

Jeśli często się przeprowadzamy, musimy wziąć również pod uwagę, że materace sprężynowe są niewątpliwie cięższe, od np. materacy piankowych.

W jakim rozmiarze oferowane są materace sprężynowe?

Materace sprężynowe dostępne w standardowych rozmiarach, pasujących do większości łóżek. Długość każdego z nich to 200 cm, natomiast szerokość możemy wybrać spośród rozmiarów: 80, 90, 100, 120, 140, 160 i 180 cm. Jeśli zaś nie mamy problemu z ograniczeniem przestrzeni w sypialni, warto zastanowić się nad materacem sprężynowym 200×200.

Według badań, zalecaną minimalną szerokością dla dorosłego człowieka jest 90 cm, a w przypadku par polecane są materace o szerokości co najmniej 160×200. Warto jednak pamiętać, że im większą mamy powierzchnię do spania, tym większy jest komfort snu, materace sprężynowe 200×200 wydają się więc tu świetnym rozwiązaniem.

Jeśli natomiast mamy dobry materac, ale chcemy zwiększyć komfort snu, możemy nabyć materac nawierzchniowy 2000×200.

Kiedy warto zmienić swój stary materac na nowy materac sprężynowy?

To, kiedy nasz stary materac traci swoje właściwości, najlepiej odczuwamy rano. Niewygodny materac powoduje szereg dolegliwości, jak bóle mięśni czy kręgów szyjnych. Charakterystyczne jest również, że po wstaniu nie znikają na nim odkształcenia, a leżąc na materacu czujemy jego nierówności. Dyskwalifikujące jest, jeśli wyraźnie widać tuż pod powierzchnią sprężynę czy też wyczuwamy ją, dotykając ręką.

Nad nowym materacem sprężynowym powinny zastanowić się także osoby, które mają różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa oraz seniorzy. Materace sprężynowe Hilding posiadają często status wyrobu medycznego. Dzięki swoim właściwościom, polecane są szczególnie w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego. Odpowiednie będą także dla wymagających użytkowników, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i komfort snu.

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl