Zaznacz stronę

Wygodny, dobrze dobrany do potrzeb użytkownika materac potrafi znacząco wpłynąć na jakość snu. Przy zakupie nowego modelu trzeba jednak pamiętać, by dobrać podłoże odpowiednio do swoich potrzeb i oczekiwań. Na szczególną uwagę zasługują między innymi materace sprężynowe. Czym się charakteryzują i dla kogo są polecane?

Materace sprężynowe – czym się wyróżniają?

Nowoczesne materace sprężynowe znacząco różnią się od tych znanych nam jeszcze kilkanaście lat temu. Dzięki rozwojowi technologii możliwe stało się zastosowanie innowacyjnych sprężyn kieszeniowych, jak np. w modelu Hilding Zorba. Wnętrze tego materaca zostało zbudowane na bazie niewielkich sprężyn, gdzie każda z nich została umieszczona w osobnej kieszonce. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania, podłoże doskonale dopasowuje się do anatomicznych krzywizn ciała użytkownika, reagując jedynie na miejsca, w których wywierany jest nacisk. Dodatkowo, modele tego typu bardzo często posiadają 7 zróżnicowanych stref twardości, by zapewniać optymalne podparcie dla wszystkich partii ciała – niezależnie od przyjmowanej w trakcie snu pozycji.

Materace sprężynowe – odkryj ich właściwości!

Modele kieszeniowe to jedne z popularniejszych materacy dostępnych na rynku. Dzięki bardzo dobrej elastyczności oraz sprężystości, dają doskonałe podparcie dla całego ciała, pozwalając na skuteczną regenerację mięśniową oraz zapobiegając powstawaniu bólów kręgosłupa. Materace kieszeniowe chętnie wybierane są w szczególności przez pary, ponieważ nowoczesny wkład sprężynowy doskonale tłumi ruchy drugiej osoby. Dodatkowo, podłoża tego typu odznaczają się również trwałością i wytrzymałością na odkształcenia, dlatego też przez wiele lat zapewniają wysoki komfort snu. Doskonałym przykładem modelu kieszeniowego jest Hilding Lambada, który sprawdzi się w szczególności w przypadku sportowców, par o dużej różnicy wagowej czy też osób borykających się z bólami kręgosłupa. Jest on również dostosowany do potrzeb alergików, ponieważ zastosowane materiały skutecznie hamują rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Materace sprężynowe – dla kogo to dobra opcja?

Decydując się na zakup materaca sprężynowego, warto mieć na uwadze kilka podstawowych czynników, które ułatwią dopasowanie podłoża do swoich potrzeb. Mowa tutaj przede wszystkim o wadze, wzroście czy ewentualnych schorzeniach użytkownika. Dla najbardziej wymagających, chcących zapewnić sobie jak najwyższy komfort snu, najlepszym modelem będzie SleepMed Hybrid Comfort Plus, który łączy w sobie wyjątkowe cechy materacy piankowych i sprężynowych. Dla kogo jeszcze polecane są podłoża kieszeniowe? Podłoża tego typu doskonale sprawdzą się w szczególności w sypialni:

  • par o dużej różnicy wagowej,
  • alergików,
  • osób starszych oraz borykających się z bólami kręgosłupa,
  • osób prowadzących aktywny tryb życia.

Jak wiadomo, odpowiednia ilość snu w ciągu doby pozwala na dobre samopoczucie przez cały dzień. Chcąc zapewnić sobie najwyższy komfort wypoczynku, warto zainwestować w wysokiej jakości materac sprężynowy, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.