Zaznacz stronę

Materace sprężynowe to jedne z najpopularniejszych podłoży dostępnych obecnie na rynku. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, ich właściwości odpowiadają potrzebom wielu użytkowników. Czym zatem charakteryzują się modele sprężynowe i dla kogo w szczególności są polecane?

Materace sprężynowe – właściwości

Materace sprężynowe wyróżniają się przede wszystkim szerokim wachlarzem dobroczynnych dla zdrowia właściwości. W ich wnętrzu zastosowano wysokiej jakości sprężyny, które zostały osadzone w oddzielnych, materiałowych kieszonkach. To rozwiązanie pozwala na uzyskanie doskonałej elastyczności podłoża, które reaguje jedynie w miejscu nacisku. Jest to szczególnie pożądane w przypadku par, ponieważ ruchy drugiej osoby są praktycznie nieodczuwalne. Dobrym przykładem materaca sprężynowe jest model Hilding Step, który będzie dobrą dla osób starszych. Wbudowane 7 stref zróżnicowanych twardości stanowi doskonałe podparcie dla wszystkich partii ciała, pozwalając na regenerację mięśni w trakcie wypoczynku. Dodatkowo, materac ten posiada właściwości antyalergiczne.

Czym charakteryzują się materace sprężynowe?

Materace sprężynowe posiadają wiele wyjątkowych cech, dzięki którym z roku na rok zyskują na popularności. Zaliczyć można do nich między innymi:

  • wysoką sprężystość oraz elastyczność powierzchni, doskonale dopasowującej się do krzywizn ciała użytkownika,
  • bardzo dobrą redukcję drgań oraz elastyczność punktową, dzięki czemu podłoża ugina się wyłącznie w miejscu nacisku,
  • wysoką trwałość i długą żywotność.

Oczywiście poszczególne modele posiadają także inne właściwości, które ułatwiają dopasowanie podłoża do potrzeb użytkownika. Modelem, który zasługuje na szczególną uwagę jest między innymi SleepMed Hybrid Premium Plus, łączący w sobie wyjątkowe cechy materacy piankowych i sprężynowych. Posiada on status wyrobu medycznego, co oznacza, że może być stosowany przez osoby borykające się z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa.

Materace sprężynowe a rodzaje zastosowanego wkładu

Rodzaje wkładów w nowoczesnych materacach sprężynowych można podzielić na trzy podstawowe grupy – dzieli się je ze względu na średnicę zastosowanej sprężyny. Wyróżnić zatem można sprężyny kieszeniowe o standardowym rozmiarze, nieco mniejsze sprężyny multipocket, zastosowane, np. w modelu Hilding Flamenco oraz sprężyny Pocket Plus, mające najmniejszą średnicę. Warto jednak wspomnieć, że wszystkie rodzaje zostały umieszczone w oddzielnych kieszonkach, zapewniając użytkownikowi doskonałą elastyczność punktową oraz redukcję drgań.

Materace sprężynowe to bardzo popularne podłoża, które znajdą zastosowanie nie tylko w przypadku par, ale również osób starszych czy też osób borykających się z częstymi bólami kręgosłupa.