Zaznacz stronę

Wygodny i dobrze dopasowany do potrzeb użytkownika materac to podstawa zdrowego i spokojnego snu każdej nocy. Tak więc jeśli budzisz się niewyspany, z bólami karku i pleców to znak, że czas na nowe podłoże do snu. Na szczególną uwagę zasługują między innymi modele sprężynowe. Jaki model wybrać i czym się kierować podczas zakupu?

Czym się wyróżniają materace sprężynowe?

Materace sprężynowe, mimo podobnej budowy wewnątrz, bardzo często różnią się od siebie poszczególnymi właściwościami. Wynika to między innymi z zastosowania różnego rodzaju sprężyn – obecnie na rynku dostępne są podłoża z wkładem kieszeniowym, multipocket oraz Pocket Plus. Dla zwiększenia komfortu użytkowania, jest on obłożony z każdej strony wysokiej jakości pianką termoelastyczną, lateksową lub wysokoelastyczną. Doskonałym przykładem nowoczesnych materacy sprężynowych jest model Hilding Tango, będący dobrą opcją dla osób starszych czy też osób borykających się z bólami kręgosłupa. Warto wspomnieć, że większość modeli tego typu ma wbudowane 7 stref zróżnicowanych twardości, by jak najdokładniej podpierać każdą partię ciała, pozwalając tym samym na efektywną regenerację mięśni.

Jakie materace sprężynowe są warte uwagi?

Dla większości z nas wybór nowego podłoża do spania może wydawać się sporym wyzwaniem, jednak zwracając uwagę na kilka podstawowych aspektów to zadanie wcale nie musi być takie trudne. Czynnikami, które koniecznie trzeba brać pod uwagę jest przede wszystkim waga, wzrost i ewentualne schorzenia użytkownika. Pozwoli to na dobranie optymalnej twardości podłoża, a także właściwości dopasowanych do potrzeb. Przykładowo dla osób borykających się z bólami kręgosłupa polecany jest model Hilding Makarena – posiada on status wyrobu medycznego, a także jest wyposażony w 7 zróżnicowanych stref twardości, które doskonale podpierają wszystkie partie ciała. Z kolei dla osób przechodzących proces rehabilitacyjny lub spędzających dużo czasu w łóżku polecany jest materac ortopedyczny SleepMed Hybrid Supreme, który zapobiega powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, łagodzi bóle pleców oraz karku, umożliwia swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek, a także posiada właściwości odleżynowe.

Materace sprężynowe – dla kogo są polecane?

Materace sprężynowe cieszą się bardzo dużą popularnością, co jest zasługą wielu uniwersalnych właściwości. Polecane są w szczególności dla par o dużej różnicy wagowej, ponieważ sprężysty wkład niweluje drgania oraz ugina się jedynie w miejscu nacisku, zapobiegając powstawaniu tzw. efektu fali. Dzięki temu ruchy drugiej osoby podczas wypoczynku są praktycznie nieodczuwalne. Modele sprężynowe to także dobra opcja dla osób starszych czy też sportowców, ponieważ doskonała elastyczność punktowa pozwala na dopasowanie się podłoża do naturalnych krzywizn użytkownika, umożliwiając tym samym efektywną regenerację wszystkich mięśni.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli materacy sprężynowych, które różnią się od siebie poszczególnymi właściwościami. To głównie od preferencji oraz oczekiwań użytkownika zależy, na jakie konkretnie podłoże warto się zdecydować.