Zaznacz stronę

Wysokiej jakości materac to podstawa spokojnego i efektywnego snu każdej nocy. Niestety, dla wielu osób zakup nowego modelu to spore wyzwanie, przez co nie zawsze udaje się dopasować podłoże do preferencji oraz oczekiwań użytkownika. Właśnie dlatego warto zwrócić swoją uwagę na jedne z popularniejszych, jakimi są materace sprężynowe. Co je wyróżnia oraz dla kogo to dobra opcja? 

Materace sprężynowe – budowa

Materace sprężynowe zostały zbudowane na bazie innowacyjnego wkładu sprężynowego, obłożonego z każdej strony wysokiej jakości pianką termoelastyczną, lateksową lub wysokoelastyczną. Wnętrze poszczególnych modeli może różnić się od siebie ze względu na średnicę zastosowanej sprężyny. Dostępne są kieszeniowe o standardowych rozmiarach, nieco mniejsze multipocket lub najmniejsze Pocket Plus. Warto dodać, że każda ze sprężyn, niezależnie od rodzaju, została umieszczona w indywidualnej kieszonce, dzięki czemu podłoże zyskuje doskonałą sprężystość oraz elastyczność punktową. Jednym z bardziej innowacyjnych modeli dostępnych na rynku jest SleepMed Hybrid Premium, który jest materacem hybrydowym, łączącym w sobie wyjątkowe właściwości podłoży piankowych i sprężynowych.

Czym charakteryzują się materace sprężynowe?

Materace sprężynowe posiadają wiele wyjątkowych właściwości, które zdecydowanie podnoszą komfort użytkowania. Zaliczyć do nich można:

  • bardzo dobrą trwałość i wytrzymałość na odkształcenia, dzięki czemu można cieszyć się użytkowaniem przez wiele la,
  • redukcję drgań oraz doskonałą elastyczność punktową, dzięki czemu ruchy partnera są praktycznie nieodczuwalne
  • wyjątkową sprężystość podłoża, co przekłada się na optymalne podtrzymywanie sylwetki użytkownika przez całą noc.

Wiele modeli sprężynowych wyróżnia się również właściwościami antyalergicznymi, które wynikają z zastosowania wysokiej jakości nieuczulających komponentów. Co więcej, każdy materac tego typu, w tym model Hilding Fandango, wyposażony jest w pokrowiec z zamkiem, który można w każdej chwili zdjąć i wyprać w domowej pralce.

Materace sprężynowe – dla kogo będą idealne?

Wiele osób waha się przed zakupem materaca, nie mając pewności czy wybrany model spełni ich wszystkie oczekiwania. Jednak w przypadku zakupu podłoża sprężynowego wątpliwości znikają, ponieważ materace tego typu są dość uniwersalne. Z powodzeniem mogą być stosowane przez osoby starsze, sportowców, pary o dużej różnicy wagowej czy też osoby borykające się na co dzień z bólami kręgosłupa. Dla najbardziej wymagających użytkowników najlepiej sprawdzą się modele ze statusem wyrobu medycznego, jak np. Hilding Pasodoble. Jego jakość została potwierdzona m.in. certyfikatem AEH, co oznacza, że ten materac spełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.

Materace sprężynowe doskonale sprawdzą się w przypadku osób ceniących sobie wysoką wygodę i komfort użytkowania. Są doskonałą opcją w szczególności dla par, które chcą wyeliminować odczuwanie ruchów drugiej osoby w trakcie snu.