Zaznacz stronę

Twój obecny materac nie zapewnia już komfortowego wypoczynku jak wcześniej? A może urządzasz sypialnie i szukasz podłoża, które będzie dobrze dopasowane do Twoich preferencji? W takim razie koniecznie zwróć swoją uwagę na nowoczesne materace sprężynowe, które dzięki swoim innowacyjnym właściwościom spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników!

Materace sprężynowe – charakterystyka  

Na odczuwalny w czasie snu komfort ma wpływ wiele czynników – między innymi wysokiej jakości materac, który powinien zapewniać optymalne podparcie całej sylwetce. Decydując się na zakup nowego modelu, warto mieć na uwadze podłoża z wkładem sprężynowym, które odznaczają się doskonałą sprężystością i elastycznością punktową. Dodatkowo, dzięki umieszczeniu każdej sprężyny w osobnej kieszonce, podłoże bardzo dobrze niweluje ruchy drugiej osoby, przez co spanie z partnerem już nie będzie uciążliwe. Warto wiedzieć, że materace sprężynowe dzieli się ze względu na średnicę zastosowanej we wkładzie sprężyny – w związku z tym wyróżniamy modele kieszeniowe, multipocket oraz Pocket Plus. Dodatkowo, większość podłoży tego typu została wyposażona z 7 zróżnicowanych stref twardości, co zapewnia doskonałe podparcie dla każdej partii ciała.

Czym wyróżniają się materace sprężynowe?

Materace sprężynowe posiadają wiele dobroczynnych właściwości, przez co są coraz chętniej wybieranymi modelami. Charakteryzują się one między innymi:

  • wysoką sprężystością oraz elastycznością, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do krzywizn ciała użytkownika,
  • bardzo dobrą redukcją drgań oraz elastycznością punktową, co sprawia, że powierzchnia materaca ugina się wyłącznie w miejscu nacisku,
  • wysoką trwałością i długą żywotnością.

Oczywiście to nie wszystko! Poszczególne modele posiadają unikatowe właściwości, pozwalające na jeszcze lepsze dopasowanie się do oczekiwań użytkownika. Przykładowo Hilding Cha-Cha został wyposażony we wkład kieszeniowy i jest doskonałą opcją dla osób starszych. Z kolei materac Hilding Makarena ze sprężyną multipocket sprawdzi się w przypadku par o dużej różnicy w wadze, a także osób borykających się z problemami z kręgosłupem.

Czy materace sprężynowe są dla każdego?

Nie bez powodu materace sprężynowe stały się jednymi z popularniejszych modeli. Doskonale sprawdzą się w przypadku zarówno osób starszych, sportowców, par, singli czy też osób borykających się na co dzień z problemami z kręgosłupem. Przykładowo model SleepMed Hybrid Supreme Plus idealnie sprawdzi się w sypialni alergików! Wszystko za sprawą doskonałej wentylacji uzyskanej dzięki zastosowaniu technologii Airfirce.

Materace sprężynowe to uniwersalne podłoża, które sprawdzą się praktycznie w każdej sypialni. Dzięki bardzo dobrej odpornośni na odkształcenia, będą zapewniać komfortowy sen przez wiele lat.